Hadice na dopravu vody

Hadice na sání a výtlak vody, popřípadě vodných roztoků patří mezi nejčastější aplikace, kde je k dopravě média použita hadice. Většina těchto hadic je konstruována na běžnou tlakovou odolnost dle standardních tlaků vodovodního řádu, popřípadě běžně komerčně dostupných čerpadel. Také odolnosti teplotám odpovídají běžným provozním podmínkám.

Hadice lze z pohledu tlaku rozdělit na SACÍ a VÝTLAČNÉ. Tomu odpovídá jejich použití a konstrukce.
 

Tlakové, výtlačné hadice

Konstrukce:
Hadice je tvořena vnitřní duší, textilním tlakovým opletem ( textilní mřížka která brání, aby se hadice tlakem dopravovaného média nafoukla) a vnějším obalem.
Použití a charakteristika:
Výtlačné hadice slouží k výtlaku vody a kapalin a to většinou do tlaků 5-20 bar ( většina výrobců měří odolnost tlaku v teplotách kolem 20-21°C). Pro běžné potřeby bohatě postačí hadice z materiálu PVC. Jsou odolné slunečnímu svitu, ozonovému stárnutí, ředěným chemikáliím, jsou velmi lehké a hlavně levné. Při výběru hadice je třeba vždy volit kompromis mezi cenou a užitnou hodnotou hadice (kvalitou). Proto jsme pro Vás připravili stručný návod VYBÍRÁME ZAHRADNÍ HADICI.

 

Z výtlačných hadic z PVC nabízíme:

V1123Z KIWI ROSA GARDEN
PVC hadice na vodu V1123Z PVC hadice na vodu KIWI PVC hadice na vodu-čirá-ROSA PVC hadice Garden 1117 SE
Kvalitní zahradní  hadice průsvitná. Zahradní hadice s černou vložkou proti zarůstání rasami Čirá, PVC hadice. Tam, kde je třeba vidět na obsah uvnitř Barevná PVC hadice, nezarůstá řasami. Atraktivní vzhled

Pro náročnější aplikace, zejména v oblasti namáhání vyššími teplotami doporučujeme dražší hadice pryžové. Především z materiálu EPDM ( např.hadice MP-20 EPDM)
 

 

Sací hadice

Konstrukce:
Hadice je tvořena stěnou, uvnitř které je zapouzdřena plastová nebo kovová spirála. Úkolem spirály je zamezit deformaci při podtlaku a zároveň umožnit ohyb hadice bez zalomení.
Použití a charakteristika:
Sací hadice slouží k sání vody, vodných roztoků a kalů. Vyrábí se v několika tloušťkách materiálu.
Pro běžné použití u sacích čerpadel ze studní a bazénů doporučujeme slabší verzi AZUR nebo FLORIDA.
Silné sání u cisternen, průmyslových čerpadel apod zajistí typy sacích hadic AGROS, APOLLO nebo ARIZONA.

Hadice se odlišují především typem materiálu PVC a jeho reakcí na nízké teploty. Nejlevnější typy hadic v teplotách kolem 0°C tuhnou a je tím zhoršena manipulace s hadicí.

 

Z provedení sacích hadic doporučujeme:

AZUR FLORIDA AGROS ARIZONA APOLLO
Sací hadice Azur Sací hadice Florida Sací hadice Agros Sací hadice Arozina Sací hadice Apollo Superflex
Sací hadice na lehké sání Kvalitní hadice na lehké sání Silnostěnná hadice na těžké sání Kvalitní silnostěnná hadice na těžké sání Extrémně elastická a ohebná hadice na silné sání

 

 

 

Přejeme příjemný nákup a pohodové používání hadiceNevybrali jste si z naší nabídky ?
Kontaktujte nás a něco společně vymyslíme

 +420 466 940 062