Rekuperace-pohoda domova

Konekt-rekuperace, klimaflexFlexibilní potrubí KLIMAFLEX | Boxy a příslušenství (Ø75mm) | Boxy a příslušenství (Ø90mm)

Vzduchové potrubní systémy KLIMAFLEX

Zajištění dostatečné výměny čerstvého vzduchu současně se zabezpečením teplotní pohody v budovách je jedním ze základních úkolů projektantů. Vlivem stoupajících cen energie na vytápění se budovy zateplují a utěsňují, což má neblahý vliv na přirozenou výměnu vzduchu. Řešením jsou nové technologie větrání s rekuperací tepla v kombinaci s teplovzdušnými systémy vytápění.
Pro rozvody vzduchu, vzduchotechnická zařízení a rekuperační systémy se používá flexibilní plastové potrubí KLIMAFLEX, jehož výrobcem je firma MATEICIUC a.s. a distributorem KONEKT. Pokud používáte technologie větrání s rekuperací tepla v kombinaci s teplovzdušnými systémy vytápění, zaplatíte za vytápění vašeho domu daleko méně peněz, než při použití klasického otopného systému. Správně navržené systémy zajišťují příjemné klima v obytných prostorách po celý rok.
Díky použití moderních rekuperačních jednotek lze minimalizovat nutnost dalšího dohřívání přiváděného vzduchu z důvodu efektivního využití teplotních zisků v budovách jako např. metabolismus přítomných osob, osvětlení, lednička, televize a ostatní zdroje. Neopomenutelným faktem těchto řešení je úspora místa, které zabírají běžná otopná tělesa.
 

rekuperace - sestava Video - návod na montáž boxů a hadic Klimaflex QRkód-odkaz na návod na montáž

rekuperace-návod na montáž

Čistý a zdravý vzduch

Mezi našimi partnery už jsou i výrobci rekuperačních jednotek s aktivní regulací vlhkosti. Je obecně známo, že tepelně vlhkostní mikroklima v obytných místnostech patří mezi základní předpoklady pro zdraví a spokojenost lidí, pobývajících v těchto prostorách.
V prostorách, kde trávíme mnohdy až 90 % svého času, má čerstvý a okysličený vzduch, se správnou teplotou a relativní vlhkostí, velmi blahodárný vliv na naše zdraví a osobní pohodu.

Ukázka rozvodů potrubím Klimaflex Rozvody potrubím Klimaflex po zakrytí sádrokartonem
rozvody trubkami Klimaflex rozvody po zakrytí sádrokartonem

Kvalitní potrubní systémy bez bakterií

Potrubí Klimaflex - zakrytí konce zátkouFirma KONEKT je dodavatelem potrubních systémů KLIMAFLEX, které jsou nezbytnou součástí systémů řešících rekuperační větrání budov. Díky své konstrukci a technickému řešení jsou velmi flexibilní a zároveň mechanicky odolné. Umožňují dokonalý transport vzduchu a minimální tlakové ztráty.
Vnitřní stěna potrubí je opatřena antibakteriální úpravou. V nabídce je široká rozměrová škála rozvodových trubek od vnějšího ø 63 mm až po ø 200 mm. Mezi další nesporné výhody patří jednoduchá manipulace a montáž, nízká hmotnost, snadné čištění a dlouhá životnost. Běžná délka trubek KLIMAFLEX je 50 m. Oba konce jsou opatřeny ochrannými zátkami z důvodu zamezení znečištění během dopravy a skladování. V základní nabídce je barva vnější stěny modrá nebo zelená. Barva vnitřní stěny je obvykle šedá nebo natural.

Nabídka potrubí KLIMAFLEX →

Příslušenství Klimaflex

Nedílnou součástí nabídky pro rozvody vzduchu klimatizací, rekuperačních systémů a  vzduchotechnických zařítení je rozsáhlý systém rozváděcích a distribučních boxů. Vyrábějí se z pozinkovaného plechu a slouží ke nadnému napojení a rozvodu vzduchu pomocí potrubí Klimaflex. Pro dotěsnění trubek k armaturám boxů dodáváme pryžové těsnění. Rozvodné boxy jsou dodávány s cca dvoutýdenní dodací lhůtou.
V naší nabídce také najdete plastové zátky pro ukončení trubek a snadnější manipulaci a montáž bez znečištění vnitřku potrubí.
Z plastových výrobku dále nabízíme polyetylenové spojky pro spojení dvou trubek Klimaflex a polypropylenové výustky pro montáž do sádrokartonu.

Nabídka boxů a příslušenství KLIMAFLEX →

rekuperace-klimaflex-ukázka montáže

Nevybrali jste si ? Napište nám nebo nám zavolejte tel: 466 940 062  ! Rádi Vám poradíme