Záhada Stonehenge vyřešena

Po 5 tisících letech záhadu rozluštilo suché počasí a krátká zahradní hadice..

Konekt-záhada StonehengeRozluštila to zahradní hadice!

aneb: Jak je důležité nemít hadici (někdy)
 

Po 5 tisících letech se přišlo na to, jak původně vypadala tajemná stavba z menhirů Stonehenge. Záhadu rozluštilo suché počasí a krátká zahradní hadice.

Archeologové a historici, kteří se o tom celé věky dohadovali, mohou nyní s jistotou říci, že obrovská stavba z neolitických kamenů, která se nachází na salisburské pláni, byla kdysi dokonalý kruh.
K rozluštění záhady přispěla naprostá náhoda. Anglie zažila suché léto a do toho zahradníci, kteří památku zavlažují, aby byla stále atraktivní pro turisty, použili příliš krátkou hadici, takže nedosáhla na celé Stonehenge.

Konekt-záhada Stonehenge
Vyschlá místa odhalila, kde kdysi stály další kameny

Neukončený vnější kamenný kruh tak vyschnul a na suchých místech se začaly objevovat stopy po kamenech, které tam kdysi stály. Na lysiny v trávě upozornili odborníky průvodci, kteří místo znají jako své boty.

"Je to opravdu průkazné a jen nám to ukazuje, jak moc toho ještě o Stonehenge nevíme," řekla listu Daily Mail historička Susan Greanyová. "Každopádně to potvrdilo náš předpoklad, že se původně jednalo o kruhovou stavbu."

Zdroj: English Heritage/SWNS.com

 

- přečtěte si pár informací, jak vybírat zahradní hadici
- nahlédněte do naší nabídky hadic


S našimi hadicemi sice nic neobjevíte, ale trávník budete mít stále zelený

banner RW501banner KIWIbanner Astra